Aandachtstraining en Mindfulness (2E GROEP)
Kinderen hebben het vaak te druk, net als volwassenen. Ze kunnen soms niet goed slapen, kunnen snel afgeleid of onrustig zijn. Ze hebben een hoofd vol piekergedachten. De “aan-knop” doet het wel, maar waar zit de “stopknop”? Door kinderen al jong in contact te brengen met Mindfulness, leren ze beter te observeren en zich te concentreren. Ze komen weer in contact met hun lijf en zijn beter in staat zichzelf tot rust te brengen.
Door opmerkzaam te zijn leren ze hoe ze hun gedachten sturen, in plaats van dat ze zichzelf laten sturen door hun gedachten. Hierdoor komt er ook meer ruimte in hun hoofd voor rust en positiviteit. Een opgewekt en licht gevoel wordt daarom veelal beschreven als één van de positieve effecten van mindfulness.
Deze training is voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar.
De Mindfulness training is ontwikkeld door Eline Snel, gecertificeerd Mindfulnesstrainster/Compassie trainer en directeur/eigenaar van de AMT, lid van de VMBN.
Deze training bestaat uit:
• Een intakegesprek. Bij dit gesprek zijn zowel het kind als de ouder(s) of verzorger(s) aanwezig.
• Acht groepslessen in de Methode Eline Snel, van 45 minuten per keer. Bij deze lessen zijn ouders of verzorgers niet aanwezig.
• Het boek Stilzitten als een kikker van Eline Snel inclusief een download met oefeningen.
• Individueel eindgesprek. Digitaal of telefonisch. Bij dit gesprek zijn zowel het kind als de ouder(s) of verzorger(s) aanwezig. Samen praten we na over de training. Hoe heeft hij of zij het ervaren? Merken jullie al verschil?
Wat zijn de effecten?
- het concentratievermogen neemt toe
- minder piekeren en minder negatieve gedachten
- meer rust, ontspanning en positiviteit
- angst en depressieve klachten nemen af
- het zelfvertrouwen neemt toe
Thuiswerk:
Iedere dag 10 minuten thuis oefenen met je kind. Elke week lezen uit het boek “Stilzitten als een kikker”.
Meer informatie
Voor meer informatie kun je contact opnemen met sociaal werker Hafsa Abdellaoui; h.abdellaoui@netwerkhoorn.nl
Aandachtstraining & Mindfulness jan-2025.pdf
De Kreek
Jeugd
| Datums | Van | Tot |
|---|---|---|
| Thursday 16 January 2025 | 16:30 | 17:30 |
| Thursday 23 January 2025 | 16:30 | 17:30 |
| Thursday 06 February 2025 | 16:30 | 17:30 |
| Thursday 13 February 2025 | 16:30 | 17:30 |
| Thursday 27 February 2025 | 16:30 | 17:30 |
| Thursday 06 March 2025 | 16:30 | 17:30 |
| Thursday 13 March 2025 | 16:30 | 17:30 |
€ 75.00 (7 lessen)
LET OP! Op woensdag 8 januari 2025 vindt er eerst een intakegesprek plaats tussen 15.00 en 17.30 u.
Op woensdag 26 maart vindt er een evaluatiegesprek plaats tussen 15.00 en 17.30 u.